Kristoffer Velde z Lecha Poznań wyraża swoje rozczarowanie ze względu na brak powołania do reprezentacji Norwegii

Kristoffer Velde, zawodnik Lecha Poznań, publicznie wyraził swoje niezadowolenie w związku z brakiem powołania na listopadowe spotkania reprezentacji Norwegii w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. W pewnym sensie, była to deklaracja, że zrobił wszystko co możliwe, aby znaleźć się na tej liście. Pomimo tego, że w bieżącym sezonie zawodnik prezentuje wysoką formę i regularność gry, trener Stale Solbakken nie okazał mu zaufania.

Niewątpliwie rozmowy na temat braku powołania dla 24-letniego zawodnika są bardziej intensywne w kontekście jego doskonałej gry w tym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że może być to najlepszy sezon w karierze Velde w Lechu Poznań, ale też potencjalnie ostatni.

Velde dołączył do drużyny Kolejorza w sezonie 21/22 i od tego czasu zasilił jej konto 9 bramkami i 4 asystami. Patrząc na jego osiągnięcia w poprzednim sezonie, kiedy zdobył 16 bramek i zaliczył 7 asyst, jest to zdecydowane postęp. Co więcej, wiele z tych bramek zostało zdobytych w europejskich pucharach, mimo że Lech Poznań odpadł z nich już w sierpniu.