Szymon Wierzbicki i Dominik Buksak triumfują w zawodach żeglarskich

Uznanie na europejskim podwórku zdobyło dwóch wybitnych żeglarzy – Szymon Wierzbicki, reprezentujący barwy AZS Poznań oraz Dominik Buksak z AZS AWFiS Gdańsk. Wspólnie stworzyli zwycięski duet, który zapewnił sobie tytuł wicemistrza Europy w prestiżowej olimpijskiej klasie 49er. Jest to powtórka sukcesu, jaki odnieśli już kilka lat temu.

W roku 2018, ten sam duet zapisał się na kartach historii zdobywając srebrne medale w europejskim czempionacie tej samej klasy. Ten fakt należy podkreślić, biorąc pod uwagę, że polska reprezentacja ma już zakwalifikowane miejsce w olimpijskiej konkurencji. Szanse na zdobycie go przez właśnie tę parę są naprawdę spore.

Na mistrzostwach w Portugalii, śmiało można było zauważyć także inną reprezentantkę AZS Poznań – Sandrę Jankowiak. Tym razem w parze z Aleksandrą Melzacką zajęła 5. miejsce w klasie 49erFX. Choć ich wynik jest niezwykle dobry, niewiele zabrakło, aby znalazły się na podium. W kolejnych startach, będą miały szansę powalczyć o kwalifikację olimpijską.