"Syty_POZnań" – Akcja charytatywna wspierająca potrzebujących mieszkańców Poznania

Organizacje charytatywne z Poznania otrzymały kilkaset kilogramów żywności o długim terminie ważności dzięki działaniom podjętym w ramach akcji „Syty_POZnań”. Dodatkowo, blisko tysiąc posiłków zostało przygotowanych i dostarczonych do osób najbardziej potrzebujących w stolicy regionu Wielkopolski. Przedszkola oraz szkoły nadal mają możliwość przystąpienia do tej zbiórki.

Akcja „Syty_POZnań” to inicjatywa polegająca na zbiórce żywności, którą przeprowadzają poznańskie szkoły i placówki przedszkolne. Za jej organizację odpowiedzialne są firma Lyke oraz Fundacja Goodchallenge. Rozpoczęła się ona w październiku i potrwa do czerwca następnego roku. Celem tej akcji jest wsparcie lokalnych organizacji takich jak: Zupa na Głównym, Jadłodajnia sióstr elżbietanek oraz Pogotowie Społeczne.

Katarzyna Milecka, reprezentująca firmę Lyke, wyraziła swoje uznanie dla zaangażowania uczniów z Poznania – zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Z zadowoleniem podkreśliła, że grupy szkolne chętnie angażują się nie tylko w zbiórkę, ale również aktywnie pomagają, odwiedzając wspierane organizacje i wspólnie z nimi przygotowując posiłki. Ten rodzaj zaangażowania pokazuje, jak ogromny potencjał ma pomoc drugiemu człowiekowi.