Bożonarodzeniowa atmosfera w Poznaniu: Jarmarki, wydarzenia i niezwykłe iluminacje

Nadejście grudnia przyniosło ze sobą zapach świąt do Poznania. Miasto tętni bożonarodzeniowym życiem, gdzie praktycznie na każdym rogu można natknąć się na różnego rodzaju jarmarki oraz mikołajkowe i świąteczne imprezy. Ponadto, urokliwe iluminacje, które zdobią wiele części Poznania, wprowadzają mieszkańców i odwiedzających w prawdziwie świąteczny nastrój. Przekonajmy się, jak w grudniu prezentuje się Poznań w pełnym świątecznym blasku i co warto zobaczyć i zrobić podczas tego magicznego okresu.

Właśnie trwa tutaj jedno z najważniejszych wydarzeń – jarmark bożonarodzeniowy. W tym roku jego edycja jest szczególnie długa, bo aż od 17 listopada do 7 stycznia. Plac Wolności zamienił się w gromadzący tłumy kiermasz, na którym swoje miejsce znalazło ponad 60 wystawców z różnych zakątków globu. Każdy z nich prezentuje swoje rękodzieło i unikalne produkty, które mogą być doskonałym prezentem dla bliskich.

Nie można zapomnieć również o kulinarnych atrakcjach. Kilkadziesiąt stoisk pełne jest różnorodnych smakołyków, które zadowolą najbardziej wymagające podniebienia. Wśród propozycji gastronomicznych znajdziemy m.in. amerykańskie corndogi, egzotyczne fondue owocowe, tradycyjny polski bigos czy delikatne, jadalne kasztany. Dodatkowo, na jarmarku odbywają się liczne koncerty i występy artystyczne, które tylko potęgują świąteczną atmosferę.