Świąteczne wydarzenia w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu: koncert, wystawa i zajęcia dla seniorów

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, Biblioteka Raczyńskich, znajdująca się w Poznaniu, ma zaszczyt zaprosić na szereg organizowanych wydarzeń. Planowane są atrakcje takie jak koncert, wystawa, a także specjalne zajęcia przygotowane z myślą o seniorach.

W piątek wieczorem, 15 grudnia o godzinie 18:00, zaplanowany jest koncert. W Filii Sztuki odbywać się będą wykonania utworów zarówno klasycznych, jak i rozrywkowych. Utwory te będą zbliżone tematyką do Bożego Narodzenia oraz zimy. Na scenie pojawią się uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Swoje umiejętności zaprezentują uczniowie klasy fortepianowej pod opieką Jakuba Dery oraz studenci wokalistyki estradowej uczeni przez Hannę Giedy, Aleksandrę Purę-Cidyło, Izabelę Polit oraz Antoniego Urbana – poinformowali pracownicy biblioteki.

Tego samego dnia, w Pracowni – Muzeum J.I. Kraszewskiego, będzie można zwiedzić wystawę „Waldemar Świerzy – plakaty. W 10. rocznicę śmierci Artysty”. Wszystkie prezentowane na wystawie dzieła pochodzą ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich.