Centrum Handlowe Posnania zaprasza do udziału w zbiórce krwi 18 grudnia

Zbliża się ostatnia tegoroczna zbiórka krwi, która odbędzie się 18 grudnia na terenie Centrum Handlowego Posnania. Do udziału w niej gorąco zachęca Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Poznaniu. Krwiodawcy powinni stawić się na miejscu między godziną 8:00 a 13:00, kiedy to ambulans będzie czekał gotowy do przyjęcia dawców.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK w Poznaniu, działający od 1971 roku, najchętniej organizuje akcje pobierania krwi na terenie różnych zajezdni MPK. Tym razem serdecznie zaprasza wszystkich, którzy są gotowi podzielić się tym niezwykle cennym dla życia darem. Osoby w wieku 18-45 lat będą miały też możliwość zapisania się do Banku Dawców Szpiku podczas trwania zbiórki.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu apeluje o udział w zbiórce zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy otaczamy się bliskimi. Często zapominamy wtedy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy w szpitalach, walcząc z poważnymi chorobami wymagającymi transfuzji krwi. To właśnie teraz mamy szansę podarować im najlepszy prezent, ofiarowując krew. Ta jedna jednostka krwi może uratować czyjeś życie, stając się dla wielu pacjentów symbolem nowego życia. W tym magicznym czasie niech dobroć płynie nie tylko w naszych sercach, ale także w żyłach.