Wielkie zmiany w komunikacji miejskiej Poznania przed świętami

Planowane są duże zmiany w organizacji komunikacji miejskiej w Poznaniu, mające na celu możliwość otwarcia nowych torowisk przez centrum oraz najświeższy fragment trasy kórnickiej do osiedla Lecha. Wszystko to ma zostać zrealizowane jeszcze przed nadchodzącymi świętami. Pierwsze z tych znaczących zmian nastąpią już w najbliższą sobotę, czyli 2 grudnia. Aby umożliwić otwarcie trasy poprowadzonej ulicą Święty Marcin, Al. Marcinkowskiego, a następnie ulicami Gwarną i 27 Grudnia, od jutra konieczne będzie wprowadzenie modyfikacji w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Rusza weekendowy etap prac, które mają na celu podłączenie sieci trakcyjnej w centrum miasta, co przyniesie ze sobą pewne utrudnienia dla mieszkańców. Pierwsze dni grudnia – 2 oraz 3 – to czas, kiedy przejazd tramwajem przez centrum miasta od mostu Teatralnego do placu Wielkopolskiego (przejazd przez ulice Fredry, Mielżyńskiego, plac Cyryla Ratajskiego i 23 Lutego) będzie niemożliwy. Dodatkowo, tymczasowo zamknięta dla ruchu tramwajowego zostanie ulica Św. Marcin (fragment od Towarowej do Al. Marcinkowskiego).

Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że obsługę centrum miasta wezmą na siebie tramwaje linii numer 9 i 13. Dzięki nim, możliwy będzie przejazd ulicami Strzelecką i Podgórną aż do przystanku Al. Marcinkowskiego. Trasa linii 9 pozostanie bez zmian, jednak „trzynastka” będzie kursować w nieco inny sposób – ze Starołęki do centrum, ale zmienioną trasą poprzez Rondo Rataje i węzeł AWF. Dodatkowo, do Alei Marcinkowskiego będzie można dotrzeć również za pomocą świątecznej bimby nr 24.