Budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego w miejscu poznańskiego lodowiska Bogdanka

Rozpoczyna się etap budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które zlokalizowane będzie na terenie dawnego poznańskiego lodowiska Bogdanka. W związku z tym, począwszy od dnia jutrzejszego, kierowcy i piesi muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu.

Dojazd do terenu, gdzie niegdyś funkcjonowało lodowisko Bogdanka, od strony ulicy Północnej zostanie całkowicie zablokowany. Nie będzie także dostępna część jezdni oraz chodnika na odcinku ulicy Księcia Józefa. Dodatkowo, wprowadzany jest zakaz zatrzymywania się w tej strefie. Według informacji przekazanych przez Miejskiego Inżyniera Ruchu, planowane zmiany mają obowiązywać do końca 2024 roku.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego będziemy mogli znaleźć przy Wzgórzu Świętego Wojciecha, gdzie skrzyżowane są ulice Północna i Księcia Józefa, w samym sercu Poznania. Już w połowie lutego zaplanowane jest uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego na placu budowy. Całość inwestycji szacowana jest na około 375 milionów złotych, z czego na same prace budowlane przeznaczonych zostanie 256 milionów złotych. Pozostałe środki mają pokryć koszty związane z projektowaniem oraz realizacją wystawy.

Nowy obiekt Muzeum Powstania Wielkopolskiego będzie składać się z czterech budynków oraz części podziemnej, a jego budowa ma potrwać 30 miesięcy.