Jan Józefowski nowym dyrektorem TVP Poznań. Zapowiada innowacyjne zmiany w stacji

W mediach pojawiła się informacja o nowym dyrektorem Telewizji Polskiej Poznań – został nim Jan Józefowski. To on sam podzielił się tą wiadomością na swoim profilu społecznościowym na Facebooku. Zwiastuje on wszechstronne przemiany w stacji, które dotkną przede wszystkim kwestii ramówki, edukacji medialnej oraz publicystyki.

Swoje stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora Józefowski objął 25 stycznia, decyzją generalnego dyrektora TVP Tomasza Syguta. Jego kariera zawodowa jest dość różnorodna – był redaktorem naczelnym i udziałowcem lokalnego portalu „w Poznaniu”, stanowiącego część Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przez pewien czas związany był również z telewizją WTK oraz Radiem Emaus. W latach 2014-2016 pracował jako reporter w TVP Poznań.

Jan Józefowski jest zdeterminowany, by wprowadzić szereg zmian w działalności poznańskiego oddziału TVP. Jego plany obejmują przekształcenie działu PR w dział edukacji medialnej, demokratyzację dostępu do produkcji telewizyjnej, ogłoszenie konkursów na prowadzenie programów dla organizacji non-profit oraz wprowadzenie nowego formatu publicystyki zatytułowanego roboczo „Wielkopolska Europa”. Józefowski chce również stworzyć przestrzeń dla młodych artystów wielkopolskich, prezentując ich prace i utwory.