Zespół Riverside króluje na falach Radia Poznań

W obecnym tygodniu w Radia Poznań, słuchacze będą mieli okazję częściej usłyszeć jednego z najbardziej renomowanych polskich zespołów na świecie. Po Artyście Tygodnia pochodzącym z Brazylii, który porozumiewał się po portugalsku (Will Santt), a także gościu o amerykańsko-wielkopolskich korzeniach, odpowiadającym na nasze pytania po angielsku (Chuck Frazier z Blues Fighters), przyszła pora na bohatera, którego językiem ojczystym jest polski.

Ciekawostką jest fakt, iż kierowany przez niego zespół cieszy się większym uznaniem za granicą. Po upływie tygodnia pełnego bossa novy, następnie kolejnych siedmiu dni z bluesem, teraz zapraszamy na przegląd dorobku twórczego grupy zaliczanej do nurtu rocka progresywnego. Warto jednak podkreślić, że zarówno Riverside pod wodzą Mariusza Dudy, jak i sam artysta działający solo, mają do zaoferowania znacznie więcej niż tylko ten gatunek muzyczny.

Pewnym argumentem na to może być fragment ich najnowszego albumu – utwór „Friend or Foe”, inspirowany synth-popem z lat 80., który okazał się jednym z największych hitów 2023 roku. Zaledwie kilka miesięcy po jego wydaniu, Mariusz Duda zaprezentował swoją kolejną solową płytę „Afr AI d”, na której eksploruje on uniwersum muzyki elektronicznej, niekoniecznie opierającej się na tradycyjnych strukturach piosenkowych.