Planowane wiadukty w Poznaniu: dwuletnie prace budowlane mogą spowodować utrudnienia dla mieszkańców

Podpisanie umowy na konstrukcję dwóch wiaduktów nad szynami kolejowymi łączącymi Poznań z Piła, przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, oznacza zakończenie przejazdów kolejowych na ulicach Golęcińskiej i Lutyckiej. Prace budowlane mają potrwać dwa lata, a w tym czasie mieszkańcy Strzeszyna będą musieli przygotować się na pewne niedogodności. Jednakże, pasażerowie korzystający z kolei nie powinni odczuć przeszkód związanych z budową.

Za budowę wiaduktów odpowiada firma Skanska, która podpisała umowę wykonawczą w grudniu poprzedniego roku. Teraz trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia prac budowlanych jeszcze w tym roku podczas sezonu zimowego. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na ostatni kwartał 2025 roku.

Maja Chłopocka, reprezentująca Poznańskie Inwestycje Miejskie, zapowiedziała że oprócz dwóch wiaduktów powstanie również rondo na skrzyżowaniu ulic Literackiej i Koszalińskiej.

Ulice Golęcińska i Lutycka stanowią kluczowe połączenie dla Strzeszyna z centrum Poznania. Z racji na duży ruch na trasie kolejowej Poznań-Piła, gdzie funkcjonuje m.in. Poznańska Kolej Metropolitarna, przejazdy te często stają się źródłem korków. Niestety, prace budowlane również mogą spowodować pewne niedogodności dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej.

Chłopocka z PIM dodaje również, że obecnie jest opracowywany projekt tymczasowej organizacji ruchu. Celem tego projektu jest zapewnienie jak najmniejszych utrudnień w ruchu drogowym w obszarze prowadzonych prac. Szczegółowe informacje dotyczące tymczasowych zmian w organizacji ruchu zostaną ustalone we współpracy z odpowiednimi jednostkami miejskimi oraz PKP PLK. O wszelkich zmianach mieszkańcy będą informowani z odpowiednim wyprzedzeniem.