Rozpoczęcie prac nad nowym szlakiem dla rowerzystów łączącym Łazarz z Górczynem

Początek nowego roku przyniesie zmiany dla miłośników dwóch kółek w Poznaniu. Planowane są działania, które umożliwią powstanie nowej trasy rowerowej między dwoma dzielnicami – Łazarzem a Górczynem. Pierwszym etapem tych prac będzie rozpoczęcie działań na odcinku ulicy Dmowskiego, pomiędzy ulicami Potocką a Hetmańską.

Realizacja projektu wiązać się będzie z koniecznością wprowadzenia pewnych ograniczeń. Chodnik położony na zachodniej stronie ulicy Dmowskiego zostanie tymczasowo zamknięty. Dodatkowo, szerokość jezdni oraz ulicy Hetmańskiej ulegnie redukcji. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu, prędkość na terenie budowy zostanie ograniczona do 30 km/h.

Dzięki rozbudowie ulicy Dmowskiego o nowy ciąg rowerowy, powstanie pierwszy fragment nowej trasy. Odcinek ten, położony pomiędzy ulicami Hetmańską i Potocką, jest jednym z trzech zaplanowanych do realizacji w ramach tej inwestycji. Prace mają ruszyć już 15 stycznia.

W zapowiedziach inwestycji mówi się o docelowym połączeniu rynku Łazarskiego z ulicą Miedzianą. Oznacza to, że rowerzyści zyskają możliwość komfortowego i bezpiecznego przemieszczania się pomiędzy Łazarzem a Górczynem – podkreśla Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.