Prezes MPK Poznań znowu za kierownicą tramwaju na rzecz WOŚP: Wyjątkowa podróż oczekująca na licytatora

W bliskiej przyszłości, Krzysztof Dostatni – prezes MPK Poznań, znów zasiądzie za sterami tramwaju. Powód jest szczytny – to działanie w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie poznańskie przedsiębiorstwo transportowe postanowiło wziąć udział, oferując możliwość unikalnej przejażdżki tramwajem jako aukcyjną nagrodę.

Wybór pojazdu, którym zwycięzca będzie miał okazję pojechać po torowiskach Poznania, jest całkowicie dowolny. Może to być zarówno współczesny model, jak i historyczny tramwaj. To kolejny raz, kiedy MPK Poznań proponuje taką nagrodę — voucher na wycieczkę tramwajem prowadzonym osobiście przez Prezesa Spółki.

Data przejazdu zostanie ustalona indywidualnie z najwyższym licytującym. Voucher będzie można wykorzystać najpóźniej do końcowego dnia tego roku – 30 grudnia. Warto również podkreślić, że zwycięzca aukcji będzie mógł wybrać dowolny model tramwaju z całego taboru MPK Poznań. Chociaż, Spółka zaznacza, że wybór modelu Bergische Stahlindustrie Typ I – ze względu na specyfikę jego konstrukcji – jest zalecany na okresy poza zimą. Maksymalny czas trwania tej niepowtarzalnej przejażdżki to dwie godziny. Co więcej, zwycięzca będzie mógł zabrać na tę podróż swoich przyjaciół.

32. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Tegoroczny cel to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, gdzie zbierane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji pacjentów w oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.