Wprowadzenie do poznańskich szkół dzwonków bezstresowych: Z korzyścią dla uczniów z nadwrażliwością słuchową i tych na spektrum autyzmu

Inicjatywa wprowadzenia do szkół w Poznaniu dzwonków bezstresowych, które są cichsze i w pełni programowalne, zyskuje na poprawie jakości edukacji uczniów. Jest to szczególnie korzystne dla tych, którzy są nadwrażliwi na dźwięki czy przebywają na spektrum autyzmu. Ta zmiana wynika z licznych próśb skierowanych do Wydziału Oświaty Poznania, a także rosnącej popularności takich dzwonków.

W związku z tym miasto Poznań podjęło decyzję o przekazaniu 500 tysięcy złotych z tegorocznego budżetu na dofinansowanie wymiany tradycyjnych dzwonków w szkołach na ich cichsze wersje. Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, poinformował nas, że już kilkanaście wniosków dotarło do nich, w tym również ze szkół znajdujących się na Ratajach.

Ciekawostką jest fakt, iż bezstresowe dzwonki nie są całkiem nowym pomysłem w Poznaniu. Można je znaleźć choćby w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na Umultowie. Niemniej jednak, do tej pory szkoły musiały samodzielnie pokrywać koszty ich instalacji.