Sierżant Teresa Adamkiewicz powraca do służby po tragicznym wypadku i długiej rehabilitacji

W Poznaniu, sierżant Teresa Adamkiewicz, członkini konnego oddziału miejscowej komendy policji, która w ostatnim czasie doświadczyła poważnej kontuzji w wyniku wypadku, odzyskała już nie tylko swoje zdrowie, ale też wróciła do obowiązków służbowych.

Historia ta rozgrywa się na tle Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Końcem czerwca zeszłego roku doszło tam do nieszczęśliwego incydentu. Teresa Adamkiewicz, będąca wówczas funkcjonariuszką Ogniwa Konnego Wydziału Sztabu tejże Komendy, została poszkodowana podczas wyprowadzania służbowego konia na padok. Bezpośrednio po zdarzeniu trafiła pod opiekę specjalistów z Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Po kosztownej i skomplikowanej rehabilitacji, sierżant Adamkiewicz jest już zdolna do pełnienia służby. Jest to rezultat nie tylko udanej terapii, ale także jej determinacji i miłości do koni.

Z jej powrotem wiąże się post udostępniony przez policję z Wielkopolski na portalach społecznościowych. Post ten nosi tytuł: „Jak miło Ciebie widzieć wśród nas!”

28 czerwca 2023 roku, kiedy to Teresa doznawała wypadku, wszyscy zareagowali natychmiast – została zorganizowana zbiórka krwi i funduszy na jej leczenie oraz rehabilitację. Odzew był ogromny, pomoc nadeszła z każdego zakątka kraju. Dzięki temu wsparciu, ale także nieustannej walce o wrócić do pełni sił oraz niegasnącej miłości do koni, sierżant Adamkiewicz mogła wrócić do pracy. To było dla niej oczywiste, nie potrafiła sobie wyobrazić innej opcji. Każde spotkanie z Teresą potwierdzało, że jej relacja z końmi jest czymś więcej niż tylko pasją. Spotkaliśmy ją po jej pierwszej służbie od czasu przerwy.