Siódmą edycję konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich" otwiera Poznań: młodzież może zdobyć finansowanie na realizację swoich pomysłów

W Poznaniu rusza już siódma edycja konkursu o nazwie „Fundusz Samorządów Uczniowskich”. Jest to okazja dla miejscowej młodzieży, by zdobyć konieczne fundusze na wprowadzenie w życie swoich innowacyjnych koncepcji. Termin składania aplikacji upływa 13 lutego.

Konkurs skierowany jest do uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych z Poznania. Jego głównym celem jest zapewnienie wsparcia młodym ludziom, którzy chcą aktywnie działać na rzecz swojej szkoły i miasta. To cenna inicjatywa, mająca na celu motywowanie młodzieży do aktywnego wpływania na swoje bezpośrednie otoczenie.

Pod czujnym okiem swoich opiekunów, wraz z eksperckim wsparciem Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania, samorządy uczniowskie zdobywają umiejętności pozyskiwania środków na projekty. Mogą one dotyczyć różnych dziedzin, takich jak nauka, kształtowanie postaw obywatelskich, wydarzenia edukacyjno-kulturalne czy integracyjne. Przed każdą edycją konkursu organizowane są specjalne warsztaty, podczas których młodzież uczy się tworzenia projektów i efektywnej pracy w zespole.

Dotychczas, dzięki funduszom Miasta Poznania, udało się zrealizować blisko 190 pomysłów w ramach pięciu poprzednich edycji konkursu.

– Ten konkurs angażuje całą społeczność uczniowską, zwiększa poczucie wpływu młodzieży na otaczającą rzeczywistość oraz pozwala młodym ludziom rozpocząć działalność projektową. Od najmłodszych lat warto działać zespołowo oraz pozyskiwać środki z zewnątrz na realizację pomysłów. Fundusz, który proponujemy, jest idealną inicjatywą, żeby się tego nauczyć. Dlatego zapraszamy do udziału szczególnie te szkoły, które jeszcze z Funduszu nie korzystały – podkreśla Iwona Matuszczak-Szulc, Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej.