Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Poznaniu

W tym roku, pod hasłem przewodnim „Będziesz miłował Pana, swego Boga… a swego bliźniego jak siebie samego”, odbywa się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to okres szczególnie intensywnych modlitw o pojednanie i jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

Dzisiejsze obchody będą miały miejsce w Poznaniu. O godzinie 12:00 zorganizowane zostanie ekumeniczne nabożeństwo pamięci w Forcie VII, który był miejscem męczeństwa wielu Wielkopolan. Modlący się tam ludzie będą mieli okazję oddać hołd ofiarom tego tragicznego miejsca.

Również dzisiaj, o godzinie 18:00, planowane jest nabożeństwo w kościele ewangelicko-augsburskim, położonym przy ulicy Obozowej w Poznaniu. To kolejna okazja do wspólnej modlitwy i refleksji nad podziałami, które nadal dzielą chrześcijańską społeczność.

Głównym punktem programu będzie jednak ekumeniczne nabożeństwo, które odbędzie się 23 stycznia w Kościele św. Jana Vianneya. W tym wydarzeniu weźmie udział wielu znanych gości, w tym m.in. biskup Jan Glapiak. Tydzień Modlitw odbędzie się równolegle z obchodami Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, co podkreśla uniwersalny charakter tych modlitewnych obrzędów.