Grupa Saur dalej się rozrasta, teraz finalizuje proces przejęcia firmy Ekos Poznań

Spółka Saur Polska oficjalnie zakończyła proces akwizycji firmy Ekos Poznań. Tym samym, umocniła swoją pozycję na rynku, zwiększając swoje możliwości w obszarze serwisu separatorów oraz konserwacji sieci kanalizacyjnych i oczyszczalni ścieków. Saur jest jednym z globalnych gigantów w sektorze usług wodno-kanalizacyjnych.

Saur jest uznawaną na całym świecie grupą specjalizującą się w zakresie obsługi i utrzymania infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej. 1 lutego 2024 r. podpisano akt notarialny kończący procedurę nabycia poznańskiego przedsiębiorstwa, które prowadzi swoją działalność na terenie całego kraju i zatrudnia niemal 90 wysoce wykwalifikowanych ekspertów. Ekos jest firma posiadającą akredytowane laboratorium, dysponuje także własną oczyszczalnią przemysłową oraz nowoczesnym parkiem maszynowym.

Przejęcie firmy Ekos Poznań pozwoliło Grupie Saur na dalsze poszerzenie swojego portfela usług. Celem tej transakcji było przede wszystkim odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania zarządzania przemysłowymi zasobami wodnymi, jak również na skonsolidowanie obecności Grupy Saur na polskim rynku.

W Grupie Saur dążymy do tworzenia czystszej i bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez dostarczanie zaawansowanych rozwiązań w zakresie gospodarki wodno-ściekowej – mówi Nader Antar, prezes Saur International. Firma Ekos ugruntowała swoją pozycję jako lidera w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań do oczyszczania ścieków, co doskonale komplementuje nasze portfolio innowacyjnych technologii wspierających klientów. Obecne przejęcie pozwoli nam jeszcze bardziej umocnić misję naszej Grupy jako lidera działań na rzecz transformacji wody. Dlatego kontynuujemy inwestycje nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowej, ukazując nasze zaangażowanie w rozwijanie obecności Saur w tym regionie – podsumowuje prezes Saur International.