Intensywne śledztwo po nietypowej imprezie alkoholowej w tramwaju na ulicy Głogowskiej w Poznaniu

W niedzielę, 4 lutego, na jednej z głównych arterii Poznania – ulicy Głogowskiej – doszło do niecodziennego incydentu. Siedmioro mężczyzn zdecydowało się na spontaniczną celebrację wewnątrz poznańskiego tramwaju numer 5. Imprezę tę przerwały służby miejskie, które postanowiły zareagować i przywrócić porządek na pokładzie pojazdu komunikacji miejskiej. W zdarzeniu uczestniczyli również funkcjonariusze policji, a konsekwencją nieodpowiedzialnych działań grupy było nałożenie grzywien.

Niezapomniany wieczór rozpoczął się o godzinie 19, kiedy to siedmiu mężczyzn wsiadło do tramwaju i rozpoczęło swoją niecodzienną uroczystość. Straż Miejska skierowała swoją uwagę na wymykający się spod kontroli skład tramwajowy. „Podczas obserwacji strażników miejskich, którzy przejeżdżali obok tramwaju, zauważalne było przemieszczanie się pasażerów do środkowej części pojazdu, podczas gdy w tylnej części miał miejsce głośny festyn” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu straży miejskiej.

Strażnicy podjęli decyzję o interwencji i zatrzymaniu tramwaju, aby uspokoić sytuację. Po zatrzymaniu na najbliższym przystanku, funkcjonariusze wkroczyli do pojazdu i usunęli hałaśliwą grupę. „Całą, siedmioosobową grupę usunięto, przywracając tym samym spokój i poczucie bezpieczeństwa pasażerom i motorniczemu” – podkreślono.