Przebudowa organizacji ruchu w centrum Poznania – zmiany tras autobusów MPK

W związku z zamknięciem alei Niepodległości, poznański operator komunikacji miejskiej, MPK, wprowadził modyfikacje trasy dla kilku linii. Skierowano je na ulice Pułaskiego i Roosvelta. Konkretnie dotyczy to autobusów poruszających się na liniach numer 168, 169 oraz 171.

Do zmian doszło również w przypadku linii autobusowej 163, która tradycyjnie obsługuje trasę z Górczyna do pętli Garbary. Jej nowa trasa jest skrócona i prowadzi z Górczyna jedynie do ronda Kaponiera. Podobne korzystki spotkały również pasażerów korzystających z linii numer 160, która teraz kursuje ze Strzeszyna do Sołacza, a następnie zamiast kierować się do centrum, podąża na Osiedle Sobieskiego.

Mimo zamknięcia zjazdu z ronda Kaponiera w stronę ulicy Święty Marcin przez policję, autobusy MPK nadal mają możliwość dojazdu do dworca kolejowego poprzez ulicę Dworcową. Podczas gdy na ulicach takich jak Fredry czy Święty Marcin funkcjonariusze policji mają za zadanie kontrolować ruch, aby uniknąć blokowania torów przez traktory, służby MPK nie przewidują zmian w trasach tramwajów.

W wyniku zamknięcia ulicy Dworcowej, skróceniu uległy trasy autobusów numer 159 i 168, które teraz kończą swoją trasę na rondzie Kaponiera. Ponadto, na ulicy Szelągowskiej wprowadzono zmiany – autobusy zostały przekierowane na ulice Serbską i Hlonda.