Zapowiedź protestu rolników w Poznaniu i możliwe utrudnienia komunikacyjne

Na najbliższy piątek, datowany na 9 lutego, zaplanowany jest protest rolników. W związku z tym wydarzeniem przewiduje się znaczne utrudnienia w ruchu miejskim i podmiejskim. Szczególne problemy mogą wystąpić na drogach prowadzących do Poznania, a także w samym centrum miasta.

Trudności w ruchu drogowym można oczekiwać przede wszystkim na al. Niepodległości, która przechodzi przez centrum Poznania oraz na głównych arteriach komunikacyjnych kierujących do centrum. Dodatkowo, konwoje traktorów jadące z punktów zbiórki zlokalizowanych pod Poznaniem – Sękowie, Niepruszewie, Wolsztynie, Śremie, Środzie Wielkopolskiej, Cerekwicy, Golęczewie, Kostrzynie Wielkopolskim czy miejscowości Trzebaw – mogą poważnie zakłócić ruch gminnych linii komunikacyjnych.

Początkowy termin rozpoczęcia protestu rolników to godzina 10:00 w najbliższy piątek (9 lutego), a miejsce zgromadzenia to Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Chociaż Służby Nadzoru Ruchu MPK w Poznaniu zrobią co w ich mocy, aby reagować na bieżąco i minimalizować wszelkie przeszkody, to jednak warto przygotować się na zdecydowane trudności w przemieszczaniu się komunikacją miejską i podmiejską.