Janusz Kapuściński: Profesor, radny i wizjoner Poznania nie żyje

Śmierć Janusza Kapuścińskiego, który przez wiele lat angażował się w życie społeczne Poznania, jako radny miejski, ogłoszono na dzisiejszej sesji Rady Miasta. Informację tę przekazał ze smutkiem przewodniczący Grzegorz Ganowicz. Kapuściński był nie tylko ważnym elementem samorządu poznańskiego, ale także postacią zasłużoną dla nauki i kultury miasta.

Kapuściński pełnił funkcję radnego osiedlowego oraz stanowił przewodniczącego zarządu osiedla Jeżyce. Jako członek rady miasta, znacznie przyczynił się do pracy komisji kultury i nauki, a także komisji oświaty. To właśnie tam zostawił niezapomniane ślady swojej działalności. „Wszyscy go pamiętamy” – wzruszonym głosem przypomniał Ganowicz, proponując chwilę zadumy nad stratą.

Profesor Kapuściński był równocześnie geofizykiem i agrometeorologiem. Swoją wykształcenie zdobył w Akademii Rolniczej, obecnie znanym jako Uniwersytet Przyrodniczy. Zajmował się również dydaktyką, prowadząc wykłady na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu, Politechnice Poznańskiej i Politechnice Częstochowskiej. W latach 90., dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom, dostarczał prognozy pogody dla Polskiego Radia w Poznaniu.

Kapuściński zasłużył się również na polu politycznym, zdobywając mandat radnego miasta Poznania w roku 2014 z listy Prawa i Sprawiedliwości. W ramach swoich obowiązków był wiceprzewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej i nieugięcie bronił kamienic przed dewastacją przez firmy sprzątające.