Przebudowa torowiska na Moście Dworcowym w Poznaniu – planowane utrudnienia komunikacyjne

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) z Poznania podjęło decyzję o przystąpieniu do przetargu na renowację torowiska na Mostu Dworcowym. Proces ten, mający trwać przeszło dwa miesiące, bez wątpienia przyniesie wiele wyzwań dla korzystających z miejskiej komunikacji, jak również dla tych, których droga prowadzi do stacji kolejowej czy autobusowej.

W związku z planowanymi pracami na Moście Dworcowym, konieczne będzie wprowadzenie zmian w układzie komunikacji miejskiej. Zapytania dotyczące terminu rozpoczęcia i zakończenia remontu są najbardziej palącym tematem dla mieszkańców Poznania. Według harmonogramu, prace mają się rozpocząć 22 czerwca i potrwać do 25 sierpnia 2024 roku. W konsekwencji, przez całe wakacje, drogowcy będą intensywnie pracować na miejscu, co skutkować będzie utrudnieniami w ruchu.

Oficjalne ogłoszenie MPK mówi o zakresie zadań objętych przetargiem. Głównym celem jest renowacja torowiska tramwajowego i modernizacja rozjazdu na Moście Dworcowym. Prace obejmują wymianę nawierzchni tramwajowej i drogowej w torowisku, a także prace związane z siecią trakcyjną i systemem sterowania zwrotnic.