Wstrząsający wypadek drogowy na trasie Poznań – Szamotuły: Jedna osoba nie żyje

Podczas porannego dojazdu z Poznania do Szamotuł w poniedziałek, doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego. Doszło do niego pomiędzy miejscowościami Cerekwica i Pamiątkowo, gdzie około 5:30 rano kierowca samochodu osobowego marki VW Touran zderzył się z autobusem przewożącym pracowników. W wyniku tego straszliwego incydentu, kierowca samochodu osobowego tragicznie stracił życie.

Potwierdzone informacje ze strony policji mówią o śmierci kierowcy pojazdu marki VW, który po tragicznym zderzeniu został przetransportowany do najbliższego szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, zmarł tam z powodu odniesionych obrażeń. Drugim uczestnikiem zdarzenia był kierowca autobusu który, pomimo okoliczności, ocalał bez większych obrażeń ciała.

Ewelina Grzeszkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, podała do publicznej wiadomości pierwsze ustalenia dotyczące przyczyn tego tragicznego wypadku. Na obecnym etapie śledztwa, wynika z nich, że kierujący VW Touranem wyjechał na przeciwny pas ruchu, co doprowadziło do zderzenia z nadjeżdżającym autobusem i wypadnięcia pojazdu do rowu. Krąg podejrzeń skupia się teraz na plamie oleju znalezionej na miejscu zdarzenia – mogła ona spowodować utratę kontroli nad pojazdem przez kierowcę, który następnie wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni.