Sezon hulajnóg elektrycznych rozpoczyna się na nowo, duża zmiana dla użytkowników w Poznaniu

W najbliższą niedzielę firma Lime, specjalizująca się w udostępnianiu hulajnóg elektrycznych, wznowi swoją działalność po zimowej przerwie. Ta popularna platforma posiada aż 23 tysiące pojazdów rozlokowanych w całej Polsce. W miesiącach zimowych, mieszkańcy Poznania mieli możliwość korzystania jedynie z hulajnóg oferowanych przez firmę Bolt, jednak ilość dostępnych pojazdów była znacząco ograniczona.

Jednak początek nowego sezonu przynosi ze sobą sporo zmian dla użytkowników hulajnóg elektrycznych w Poznaniu. Miasto zdecydowało się na wprowadzenie punktów oznaczonych jako „hop and go”, które zostały umieszczone przede wszystkim na terenie Śródmiejskiej Strefy Parkowania. Od kwietnia tego roku, wymogiem dla korzystających z hulajnóg będzie konieczność pozostawienia pojazdu właśnie w takim miejscu. To rozwiązanie ma za zadanie zaradzić problemowi nieprawidłowego parkowania tych pojazdów.

Nieodpowiednie pozostawianie hulajnóg na chodnikach jest problemem, który od lat budzi frustrację wielu mieszkańców Poznania. Szczególnie dotkliwe jest to dla osób niewidomych, które niekiedy napotykają na swojej drodze porzucone pojazdy. W ramach rozwiązania tego problemu, w Poznaniu utworzono łącznie 270 punktów „hop and go”.