Trudności w ruchu drogowym w Poznaniu z powodu budowy nowych tras rowerowych

Zarówno piesi jak i kierowcy muszą przygotować się na pewne utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane budową nowych dróg rowerowych. Zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać od najbliższego poniedziałku, czyli 5 lutego. Ulica Młyńska, w miejscu, gdzie krzyżuje się z ulicą Solną, zostanie zawężona.

Oprócz ścieżki dla rowerzystów, która będzie biegła wzdłuż ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej, planowane są także nowe dojazdy. Przejście dla pieszych przez ulicę Solną na wysokości ulicy Młyńskiej przekształcone zostanie w przejazd rowerowy.

Całą infrastrukturę na skrzyżowaniu tych dwóch ulic dostosuje się do nowych potrzeb rowerzystów. Wykonawca projektu zajmie również część chodnika – informuje poznański urząd miasta.

Należy pamiętać, że piesi muszą poruszać się wyznaczonymi ścieżkami, których trasa będzie zmieniała się w zależności od postępu prac budowlanych. Robotnicy będą pracować także przy południowej jezdni ul. Solnej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Młyńską. Tam także należy spodziewać się czasowych ograniczeń zarówno dla pieszych, jak i dla ruchu kołowego.