Budowa osiedla Malta Wołkowyska w Poznaniu narażona na kolejne opóźnienia z powodu sporów sądowych

Problemy prawne na horyzoncie ponownie zagrażają realizacji budowy osiedla Malta Wołkowyska w Poznaniu. Właśnie tym razem to złożone sprawy sądowe, które główny wykonawca projektu, FB Antczak, rozpoczął przeciwko deweloperowi UWI, stanowią przeszkodę. Na szczęście, strony doszły do porozumienia i zawarły ugody, które już nabrały mocy prawnej.

Zgłosił się do nas czytelnik, który podzielił swoje obawy dotyczące budowy. Jego córka jest właścicielką mieszkania na budowanym osiedlu Malta Wołkowyska 3. On sam mieszka w jednym z budynków oddanych podczas poprzedniej fazy budowy i codziennie śledzi postęp prac.

Zauważył, że żurawie na placu budowy stały bezczynne przez kilka ostatnich tygodni. Liczba pracowników fizycznych na terenie budowy znacznie spadła. Czytelnik wyraził swoje niezadowolenie z niejasnej komunikacji ze strony dewelopera i braku odpowiedzi na pytania klientów. Istniejące spory sądowe z podwykonawcami są podawane jako powód dla opóźnień, pozostawiając klientów w niepewności co do stanu budowy.

Nasze źródło wskazało, że pierwotnie planowano oddać budynek do użytku już w kwietniu poprzedniego roku. Obecnie jednak deweloper ogłosił, że termin zakończenia prac przesunięto na luty 2025. Jest to kolejna zmiana terminu ukończenia projektu.