Kolejka Parkowa Maltanka ponownie rusza z sezonem wiosennym

Przywitała nas kalendarzowa wiosna, co oznacza, że jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Poznania, Kolejka Parkowa Maltanka, rozpoczyna swoje działanie na nowo. Jest to idealny środek transportu do Nowego Zoo, jadąc malowniczą trasą wzdłuż Jeziora Maltańskiego. Tę przejażdżkę niedługo będą mogły cieszyć się zarówno dzieci jak i dorośli.

MPK Poznań oficjalnie ogłosiło pierwszy dzień wiosny jako moment wielkiego powrotu Maltanki. Po przerwie zimowej, ta ulubiona kolejka jest gotowa ponownie wyjechać na tory. Pierwszy przejazd odbędzie się już tej najbliższej niedzieli, czyli 24 marca. Zaczynając podróż od stacji położonej przy Jeziorze Maltańskim w pobliżu ronda Śródka, pasażerowie mogą dotrzeć do stacji Zwierzyniec, która znajduje się tuż obok Nowego Zoo.

Na entuzjastów przejażdżki Maltanką czeka „ryjek”, czyli najstarszy działający wagon napędzany silnikiem z 1932 roku zachowany w Polsce. Za nim podążać będzie „kowbojka”, wagon pochodzący z 1912 roku. Oba wagony są wyposażone w ogrzewanie, co gwarantuje komfortową podróż niezależnie od warunków pogodowych.