Poznań: Otwarcie nowego budynku ambulatoryjnego Wielkopolskiego Centrum Onkologii

We wtorek, w stolicy Wielkopolski, Poznaniu, nastąpiło uroczyste otwarcie najnowszej części Wielkopolskiego Centrum Onkologii – budynku ambulatoryjnego. Realizacja tego projektu pochłonęła kwotę przekraczającą 136,5 miliona złotych.

Najświeższy nabytek centrum rozciąga się na obszarze około 6,5 tysiąca metrów kwadratowych i mieści w sobie specjalistyczne poradnie oraz spory oddział dzienny przeznaczony do chemioterapii. Dzięki tym nowym możliwościom leczniczym, pacjenci będą mogli korzystać z terapii ambulatoryjnej. Architekci zadbali o to, aby aranżacja wnętrz miała pozytywny wpływ na samopoczucie odwiedzających.

Podczas ceremonii otwarcia Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, podkreślił kluczowy aspekt opieki ambulatoryjnej dla osób dotkniętych nowotworami. Jego zdaniem jest to istotny element wpływający na wzrost jakości usług medycznych.

Marek Woźniak zaznaczył również, że Komisja Europejska stawia na rozwój opieki ambulatoryjnej. Wskazał na potrzebę promowania tej formy pomocy, aby pobyt w szpitalu nie był jedynie stacjonarnym leżeniem na łóżku, ale aby pacjent mógł skorzystać z potrzebnej mu pomocy i wrócić do domu.

Od teraz, w nowo otwartym obiekcie znajdują się trzy sale operacyjne. W sumie, Wielkopolskie Centrum Onkologii zostanie wyposażone w dziewięć sal operacyjnych. Dodatkowo, na dachu budynku powstał specjalny sezonowy ogród dla pacjentów, który ma służyć ich relaksacji.