Reorganizacja w Poznańskim oddziale Volkswagen: Przeniesienia i koniec umów dla części pracowników

Decyzje, które wpłyną na przyszłość pracowników Volkswagen w Poznaniu, zostały podjęte. Produkcja modelu T6.1 dobiega końca, co wiąże się z licznymi zmianami dla personelu. Wszystko to jest częścią większego planu rozwoju firmy na najbliższe lata, o którym poinformowano już w 2023 roku. Pomimo tych przemian, zapewnienia firmy są zapewniające – stałe miejsca pracy mają pozostać bezpieczne i przyszłość Volkswagen Poznań wydaje się być jasna.

Jednak jakie dokładnie zmiany czekają pracowników? Volkswagen Poznań ujawnia, że wszyscy pracownicy dotychczas zajmujący się produktem T6.1 zostaną przeniesieni do innych zakładów produkcji. Co więcej, osoby z umowami tymczasowymi, które wygasają w czerwcu tego roku, mogą spodziewać się wsparcia przy powrocie na rynek pracy. Choć są oni tylko niewielką częścią całego zespołu, firma przygotowała dla nich pakiet świadczeń obejmujący bonus finansowy, dodatkowe dni wolne na poszukiwanie nowego miejsca pracy, targi pracy oraz wsparcie doradców. Wszystko to zostało uzgodnione we współpracy z NSZZ Solidarność.

Według informacji podanych przez Radio Poznań, około 90 miejsc pracy czeka na stałych pracowników w odlewni, a dodatkowe 150 miejsc jest dostępnych w zakładzie nr 2. Pracownicy, którzy dobrowolnie zdecydują się na przeniesienie, otrzymają bonus w wysokości 9500 złotych. Natomiast ci, których umowy nie zostaną przedłużone, mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości od 3 do 7 tysięcy złotych.