Zmiany kadrowe w Radiu Poznań: Piotr Michalak powołuje nowe osoby w strukturach zarządu

W Radiu Poznań nastąpiła reorganizacja na szczytach władzy. Likwidator radia, Piotr Michalak, wyznaczył na stanowisko pełnomocnika ds. zmian programowych Krzysztofa Sadowskiego. Równocześnie, za sterami newsroomu zasiadł Jacek Cerkaski, a tekę szefa działu publicystyki przejął Rafał Regulski.

Pozycję zastępcy redaktora naczelnego Radia Poznań opuszcza Arkadiusz Kozłowski. Jego odchodzenie ze stanowiska jest efektem decyzji Michalaka, który wskazał na niesatysfakcjonującą ocenę pracy Kozłowskiego na tym stanowisku. Jak tłumaczy likwidator, Kozłowski nie tylko stracił swoje stanowisko, ale również został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

„Marka została zniszczona” – skomentował sytuację w radiu Piotr Michalak, który miesiąc temu objął funkcję likwidatora rozgłośni i jednocześnie wszedł na pozycję redaktora naczelnego. Wskazał on na dramatyczny spadek słuchalności Radia Poznań oraz jego zasięgu dziennego w ciągu ostatnich ośmiu lat. Przypomnijmy, że Michalak w latach 2011-2016 pełnił rolę członka rady nadzorczej publicznej stacji radiowej w Poznaniu, znanego wcześniej jako Radio Merkury.