Caritas Poznań i siostry elżbietanki przygotowują śniadanie wielkanocne dla samotnych

Wszyscy samotni i potrzebujący mieszkańcy Poznania będą mieli szansę na przeżycie prawdziwej atmosfery Świąt Wielkanocnych dzięki inicjatywie Caritas Poznań. Organizacja ta, we współpracy z siostrami prowadzącymi stołówkę, zaplanowała specjalne śniadanie wielkanocne dla tych, którzy tego dnia mogą nie mieć możliwości spędzenia go w gronie najbliższych. Jak podkreśliła Maria Książkiewicz, rzecznik Caritas Poznań, chodzi o to, aby nikt nie czuł się samotny – a obecność drugiego człowieka jest w tym dniu szczególnie cenna.

Śniadanie wielkanocne, które będzie miało miejsce w Jadłodajni przy ul. Łąkowej, poprzedzi poranna msza święta. Organizatorzy – Caritas Poznań i siostry elżbietanki – mają nadzieję przygotować posiłek dla około 1200 osób, które są samotne, potrzebujące lub dotknięte problemem bezdomności.

Maria Książkiewicz, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, wyraziła radość z możliwości pomocy tym, którzy w Wielkanoc mogą nie mieć dostępu do rodzinnej wspólnoty. „To, co planujemy, to więcej niż tylko śniadanie – to piękne wydarzenie, które każdy chrześcijanin i katolik chciałby doświadczyć. Niestety, nie wszyscy mają możliwość spędzenia Świąt z bliskimi. Dlatego chcielibyśmy stworzyć dla nich rodzinną atmosferę” – podsumowała.