Nowy odcinek poznańskiej sieci tramwajowej

Pierwszy raz od wielu lat, tramwaj przejechał nowo wybudowany fragment sieci tramwajowej na ulicy Ratajczaka w Poznaniu. Test ten został przeprowadzony zaledwie kilkanaście godzin temu, jednak jest to tylko część przyszłej trasy, której budowa rozpocznie się w nadchodzących latach.

Zaraz po zmroku, nocą z 28 na 29 marca, miejskie przewozy MPK Poznań przeprowadziły pomyślne próby na świeżo ukończonym odcinku torów na ulicy Ratajczaka. To historyczne wydarzenie, gdzie po raz pierwszy tramwaje przejechały przez ten odcinek, który ma w przyszłości stać się kolejną trasą tramwajową w samym sercu miasta.

Rzeczniczka prasowa MPK Poznań, Agnieszka Smogulecka, potwierdziła sukces testów i dodała: „W przypadku decyzji o uruchomieniu tego fragmentu torowiska – np. do czekania na rezerwy – konieczne będzie również zamontowanie smarownicy. To pomoże ograniczyć hałas związany z ruchem tramwajowym. Już jest przygotowana instalacja pod to urządzenie” – powiedziała nam.

Warto dodać, że prace nad tym nowym odcinkiem (między ulicami Święty Marcin a Placem Wolności i ulicą 27 Grudnia) zostały zakończone już kilka tygodni temu. Jednak dopiero teraz, po udanym teście, tramwaj w barwach MPK mógł się po nim poruszać.