Premiera spektaklu "Apetyt na czereśnie" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Teatr Muzyczny mieszczący się w Poznaniu ma zaszczyt zaprezentować sztukę „Apetyt na czereśnie”, autorstwa Agnieszki Osieckiej. Premiera tej odsłony teatralnej odbędzie się w najbliższy piątek. Reżyserem sztuki jest Grzegorz Chrapkiewicz, który podjął wyzwanie stworzenia konceptu dla tej produkcji. Sztuka ma zostać udostępniona publiczności na wielu scenach i estradach powiatu poznańskiego.

Wiodącymi aktorami spektaklu są Radosław Elis i Katarzyna Tapek. Przedstawienie będzie dostępne dla oglądających nie tylko w Poznaniu, ale również na innych scenach powiatu poznańskiego, od Komorników, przez Koziegłowy, aż do Buku i Rokietnicy.

Reżyser Grzegorz Chrapkiewicz podczas środowej konferencji prasowej przyznał, że początkowo miał pewne obawy dotyczące podjęcia roli reżysera tego spektaklu. Jak sam mówił, miał pewne opory i zapewne twórcza niewiadoma mogła mu towarzyszyć. Jednak po przemyśleniu propozycji od dyrektora teatru i ponownym zapoznaniu się z tekstem sztuki, doszedł do zupełnie innych wniosków. W trosce o spełnienie oczekiwań widzów, reżyser zadbał, aby nie nadawać tekstu tonu archaicznego poprzez minimalną ingerencję w oryginalny tekst. Starano się pokazać ból relacji międzyludzkich w sposób jak najbardziej aktualny i przystępny dla odbiorcy, jednocześnie wykorzystując humor jako narzędzie złagodzenia dramatyczności narracji.

Za Grzegorzem Chrapkiewiczem stoi już wiele udanych realizacji na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Do jego dorobku artystycznego należą takie tytuły jak „Księżniczka Czardasza”, „Mayday” czy „Akompaniator”.