Kejtrówka: Weekend pełen atrakcji dla miłośników psów w parku Cytadela

Dla entuzjastów psów, weekend 18-19 maja zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Park Cytadela stanie się miejscem licznych pokazów, prelekcji, a także porad od behawiorystów – wszystko to w ramach pikniku edukacyjnego Kejtrówka. Impreza nieodłącznie związana jest z zawodami „Latających psów”, które jak co roku z pewnością zapewnią mnóstwo emocji. Dodatkowym atutem wydarzenia jest bezpłatny wstęp.

Organizatorem Kejtrówki jest Miasto Poznań, które realizuje to wydarzenie w ramach programu „Kejter też poznaniak”. Miejsce spotkania to polana pod Dzwonem Pokoju na Cytadeli, a godziny rozpoczęcia tegorocznej edycji, zarówno 18 jak i 19 maja, to godz. 10-18.

Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP, podkreśla, że wydarzenie skierowane jest do każdego miłośnika psów. Każdego roku uczestnicy mają okazję zgłębić wiele ciekawostek i praktycznych informacji, które mogą okazać się niezwykle pomocne dla właścicieli czworonogów. Ponadto, program imprezy wypełniony jest licznie poradami specjalistów, pokazami oraz prelekcjami.

Podczas Kejtrówki poznańskie schronisko postawi specjalny punkt informacyjny, w którym eksperci będą mówić o procesie adopcyjnym, a także jak przygotować dom na przyjęcie nowego członka rodziny.

Katarzyna Frąckowiak, zastępczyni kierownika Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu, podkreśla również, że będzie można sprawdzić, czy nasz pies jest prawidłowo zaczipowany oraz czy wszystkie dane są aktualne. Takie informacje są niezbędne w przypadku zagubienia się zwierzęcia. Na miejscu będzie możliwość aktualizacji tych danych. Dodatkowo, specjaliści pokażą jak stworzyć domowe zabawki dla psa.

Funkcjonariusze straży miejskiej na swoim stoisku będą udzielać informacji dotyczących zasad korzystania z terenów parkowych, wybiegów, a także sprzątania po swoim psie. Będą też rozdawane poradniki kejtrowe oraz woreczki na nieczystości. Fundacje prozwierzęce będą promować swoją działalność i odpowiedzialną adopcję.

Przez dwa dni festiwalu publiczność będzie mogła podziwiać mnóstwo pokazów. Odwiedzający będą mieli szansę zobaczyć psy ratownicze z ochotniczej straży pożarnej, jak również pokazy psich dyscyplin sportowych takich jak flyball, canicross, bikejoring i scooterjoring, a także pokazy umiejętności takich jak frisbee, nosework, psi fitness, czy psi masaż. Wyróżniającą się atrakcją będzie Diego – pies podróżnik, który wraz ze swoim właścicielem przemierza Polskę i świat na specjalnie skonstruowanym motorze.