Nowo powstałe mieszkania komunalne w Poznaniu czekają na lokatorów

W mieście Poznań, konkretnie na ulicy Darzyborskiej, doszło do realizacji projektu budowy nowych mieszkań komunalnych. Już teraz rozpoczęły się zapisy dla potencjalnych mieszkańców tych lokali. Ostateczny termin na składanie wniosków to 14 czerwca.

Planowana jest znaczna inwestycja komunalna w Poznaniu. Aktualnie powstaje osiedle mieszkaniowe przy wspominanej wcześniej ulicy Darzyborskiej. Budowniczowie już dali początek konstrukcji pierwszego bloku, który będzie liczyć 15 mieszkań. Osoby zainteresowane mogą wybierać między lokalami jedno- i dwupokojowymi o średniej powierzchni wynoszącej około 45 metrów kwadratowych. Głównym celem jest stworzenie aż 250 mieszkań na tym osiedlu.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu pragnie poinformować, że pierwsza grupa mieszkań zostanie przekazana do użytku jeszcze w bieżącym roku. Pierwszy etap inwestycji przewiduje również zbudowanie infrastruktury towarzyszącej, takiej jak miejsca parkingowe czy chodniki.

Mieszkaniami będą mogli cieszyć się obecni lokatorzy zasobu komunalnego miasta, pod warunkiem, że nie mają żadnych zaległości czynszowych. To właśnie te osoby będą miały pierwszeństwo w zamieszkaniu nowo wybudowanych lokali.