Zapraszamy na krótkodystansowy bieg Poznań Five! Zapisy już ruszyły!

Trwa rekrutacja na bieg Poznań Five, który zagości w Poznaniu 13 października. Jest to część obchodów 23. Maratonu Poznańskiego o nazwie Maciej Frankiewicz. Ten bieg jest skierowany do tych osób, które preferują biegi na krótsze dystanse, ale chciałyby doświadczyć emocji jakie niesie za sobą udział w dużym wydarzeniu sportowym.

Poznań Five to 5-kilometrowy wyścig, który zostanie zainaugurowany chwilę po rozpoczęciu głównego maratonu. Start zaplanowany jest na placu Marka, położonym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Każdy z uczestników będzie miał do przebiegnięcia maksymalnie 45 minut, aby ukończyć trasę. Organizatorzy zaplanowali limit miejsc na poziomie 2000 uczestników. Wszyscy ci, którzy pokonają trasę w określonym czasie, otrzymają pamiątkowy medal jako symbol swojego osiągnięcia.

Możliwość rejestracji na bieg jest już otwarta i można tego dokonać za pomocą specjalnie przygotowanego formularza dostępnego na oficjalnej stronie internetowej maratonu. Organizatorzy wydarzenia chcieliby zachęcić wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z regulaminem wydarzenia, aby upewnić się, że ich udział będzie komfortowy i bezpieczny.