Trzecia edycja Festiwalu Ludzie Książki w Poznaniu już w przyszłym tygodniu

Poznań stanie się na chwilę stolicą literatury w dniach 7 i 8 czerwca, kiedy to odbędzie się trzecia edycja festiwalu Ludzie Książki. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby zrozumieć, jak przebiega proces powstawania książki i jakie role spełniają osoby zaangażowane w jej tworzenie – informuje Katarzyna Wojtaszak, reprezentująca Bibliotekę Raczyńskich.

Festiwal rozpocznie się 7 czerwca o godzinie 17:00 panelem dyskusyjnym, podczas którego głównym tematem będzie rola sztucznej inteligencji w świecie literatury. Goście panelu będą debatować na temat użyteczności AI dla pisarzy, potencjalnego zagrożenia generowania treści przez maszyny, a także skomplikowanych kwestii praw autorskich i własności intelektualnej w kontekście wykorzystywania sztucznej inteligencji.

Po dyskusji, o godzinie 19:00, uczestnicy festiwalu będą mieli okazję spotkać się z Magdą Jaros, autorką książki „Anioł i Twardziej”. Jaros opowie o swojej najnowszej biografii, poświęconej Romanowi Wilhelmiemu.

Drugiego dnia festiwalu, 8 czerwca, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Wśród nich znajdzie się zwiedzanie Biblioteki Raczyńskich z przewodnikiem, który opowie historię Konstancji Raczyńskiej – bez jej wkładu biblioteka nie byłaby taka, jaką znamy dziś, a obchodząca właśnie 195-lecie instytucja nie miałaby tak bogatego dorobku. Festiwal zakończy się spotkaniem z Jackiem Dehnelem – pisarzem, poetą i autorem własnych audiobooków o godzinie 17:00.