Uroczyste obchody 70-lecia Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach w ramach dwudniowego Sempair Optimi Show

31. Baza Lotnictwa Taktycznego, położona w miejscowości Krzesiny, staje się gospodarzem dwudniowego wydarzenia zatytułowanego Sempair Optimi Show. W tym roku lotnisko ma powód do świętowania, ponieważ obchodzi swoje 70. urodziny.

Dowódca jednostki, płk pil. Łukasz Piątek, z dumą podkreśla, że dawno nie odbywało się tak wielkie święto na terenie bazy. Ostatnia podobna okazja miała miejsce 20 lat temu, kiedy to obchodzono pięćdziesiąte urodziny bazy. Teraz, świętując siedemdziesięciolecie, dowódca nie kryje radości, przekonując, że baza w Krzesinach jest najlepszą polską bazą sił powietrznych i posiada największy potencjał w tej części Europy. Dodatkowo podkreśla zaangażowanie pilotów bazy, którzy aktywnie uczestniczą we wszystkich misjach związanych z polskimi samolotami F-16 stacjonującymi za granicami kraju.

Impreza przyciągnie codziennie ponad 10 tysięcy widzów, którzy będą mogli obserwować pokazy z lotniska. Program rozpocznie się w powietrzu o godzinie 13 od skoków spadochronowych z samolotu M28. Na ziemi natomiast, widzowie będą mieli możliwość podziwiania między innymi czołgu Abrams, makiety wyrzutni Strzelec i łodzi Formoza.