Budowa wiaduktów na ulicach Lutyckiej i Golęcińskiej w Poznaniu nabiera tempa

Prace budowlane związane z konstrukcją wiaduktów wzdłuż ulic Lutyckiej i Golęcińskiej w Poznaniu postępują z pełną intensywnością. Wykonawca projektu skupia się nie wyłącznie na pracach ziemnych, ale także na betonowaniu oraz zbrojeniu infrastruktury. Działania te mają na celu poprawienie komunikacji miejskiej, eliminując konieczność oczekiwania na otwarcie przejazdów kolejowych na trasie łączącej Poznań z Piłą, dzięki nowym wiaduktom.

Mieszkańcy Strzeszyna i Podolan, jak również inni obywatele Poznania, z niecierpliwością oczekują na ukończenie tych istotnych dla miasta inwestycji. Jak podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, budowa wiaduktów przysłuży się nie tylko poprawie komfortu podróżowania po mieście, ale przede wszystkim bezpieczeństwu mieszkańców. Dzięki tej inwestycji nie będzie już konieczności długiego czekania na otwarcie przejazdu kolejowego podczas dojazdu do szkoły czy pracy.

Na terenie budowy można zaobserwować postęp prac nie tylko związanych z nasypem, ale również etapu betonowania fundamentów przyszłych wiaduktów. Jak informuje Justyna Litka, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, wykonawca przygotowuje się do budowy przyczółków, prowadząc prace zbrojarskie i ciesielskie. Postępy są widoczne na terenie planowanego wiaduktu wzdłuż ul. Lutyckiej oraz w rejonie ul. Golęcińskiej. Dodatkowo, równolegle trwają prace nad budową nowej kanalizacji deszczowej.