Letnie zgrupowanie piłkarzy Lecha Poznań: 33 zawodników rozpoczyna treningi we Wronkach

Zawodnicy znanej drużyny piłkarskiej Kolejorz, w nadchodzący poniedziałek, udadzą się do Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha Poznań we Wronkach. Tam będą kontynuować swoje przygotowania do nowego sezonu 2024/25. W ich szeregach znajdzie się aż 33 graczy.

Ruch na obiekty Akademii Lecha Poznań we Wronkach nastąpi po południu w poniedziałek, tam piłkarze przystąpią do dalszej części przygotowań przed nadchodzącym sezonem. Program zgrupowania zakłada jego zakończenie 6 lipca, podczas którego piłkarze Lecha Poznań będą mieli okazję zmierzyć się w trzech meczach kontrolnych. Dwa z nich zostaną rozegrane we Wronkach, a jeden w Opalenicy.

Do składu, który będzie trenować na obozie, zostało powołanych 33 zawodników. Nieobecni będą jednak trzej gracze: Bartosz Salamon, Nika Kvekveskiri i Miha Blažič, którzy aktualnie reprezentują swoje kraje na mistrzostwach Europy. Z drugiej strony, już od poniedziałku z drużyną będą trenować Filip Marchwiński i Szymczak. Otrzymali oni nieco dłuższy odpoczynek po udziale w zgrupowaniu reprezentacji Polski U-21 na początku czerwca.

W Centrum Badawczo-Rozwojowym znajdzie się też miejsce dla sześciu młodych, obiecujących zawodników z Akademii klubowej. To Igor Brzyski, Wojciech Mońka, Kacper Wołowiec, Igor Stankiewicz, Kamil Jakóbczyk, Tymoteusz Gmur oraz bramkarz Wojciech Zborek. Ci zawodnicy od początku przygotowań uczestniczą w treningach wraz z pierwszą drużyną.