Pełnomocnik do spraw marki Poznania zostaje zwolniony

Ruch sprzątający nastąpił po niedawnym zwolnieniu pełnomocnika ds. marki Poznania, który wpłynął na planowanie lokalnych wydarzeń. Zdjęcie to zostało podane do wiadomości publicznej przez Katarzynę Walę, pomysłodawczynię Parady Sobótkowej, która dowiedziała się o tym poprzez rozmowę telefoniczną.

Powodem tej decyzji była zakończona współpraca z pełnomocnikiem prezydenta miasta Poznania odpowiedzialnym za organizację wydarzeń, Cezarym Tylińskim. Ten ostatni został usunięty ze swojej funkcji i zwolniony z urzędu miasta, oficjalnie z powodu naruszenia procedur wewnętrznych,

Jednakże miejski ruch wiąże tę decyzję z kontrowersyjnym projektem nowego logo Poznania. W ostatnim czasie projekt ten spotkał się z szeroką krytyką ze strony różnych grup społecznych.

Podczas ubiegłorocznego czerwca, Parada Sobótkowa odbyła się jako szczególnie uroczy widok łodzi przystrojonych i płynących przez Wartę w samym centrum Poznania. To wydarzenie było elementem Festiwalu Fyrtle, który obejmował wiele wydarzeń kulturalnych na terenie różnych osiedli w Poznaniu.