Ponowne zmagania motocyklowe na Torze Poznań po dwutygodniowej przerwie

Zaledwie dwa tygodnie zajęło motocyklistom powrót na Tor Poznań. Przed nimi kolejne wyzwanie – druga runda Motocyklowych Mistrzostw Polski, która zaplanowana jest na dni 8-9 czerwca. Wydarzenie to odbędzie się na popularnym torze motocyklowym, zlokalizowanym w pobliżu Poznania.

Podczas dwudniowych zmagań, motorowi gladiatorzy będą rywalizować w kilku klasach. Wśród nich znalazły się: Superbike, Superstock 1000, Superstock 600, Supersport 600, SuperTwin oraz Supersport 300. To nie jedyna atrakcja tego weekendu, bowiem równocześnie rozegrana zostanie druga runda Motocyklowego Pucharu Polski. W tym przypadku rywalizacja będzie toczyć się w klasach: Sport 1000, Sport 600, Twin, Sport 300 i Sport 250.

Choć zawodnicy mogą liczyć na szereg emocji i sporą dawkę adrenaliny, niestety zabraknie tym razem rywalizacji w pucharze markowym BMW. Właściwe zawody z udziałem uczestników tego pucharu odbędą się dopiero tydzień później i to nie na polskim torze, ale na węgierskim.

Jeszcze trudno ocenić, kto okaże się triumfatorem rundy w klasie Superbike, zwłaszcza że po pierwszej serii zmagania są bardzo wyrównane. Jurand Kuśmierczyk i Ireneusz Sikora zgromadzili dotychczas tyle samo punktów – 41. Tuż za nimi, z jednym punktem straty, plasuje się Marek Szkopek. Do końca rywalizacji pozostały jednak jeszcze trzy rundy, a więc sześć wyścigów, które mogą przynieść wiele niespodzianek.