Poznańska policja rozbija zorganizowaną grupę przestępczą ukrywającą odpady na terenie lądowiska

Policja w Poznaniu, jak donosi Radio Poznań, zlikwidowała zorganizowaną grupę przestępczą odpowiedzialną za gromadzenie odpadów z różnych gmin i ich ukrywanie na obszarze lądowiska położonego w Żernikach.

„W kontekście tej sprawy aresztowano osiem osób” – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Łukasz Wawrzyniak. Jak dodał, miejskim śmieciami pochodzącymi z kilku gmin otaczających Poznań zarządzano niewłaściwie – zamiast kierować je do utylizacji, przechowywano pod ziemią na wspomnianym lądowisku.

Według naszych danych, w gronie aresztowanych znaleźli się właściciele firmy ZUZPER Recykling z Komornik, posiadacz lądowiska oraz kierujący ciężarówkami.

Firma ZUZPER Recykling zebrane śmieci transportowała do miejsca ukrycia. Wczoraj funkcjonariusze policji dokonali w niej nalotu. Dokumenty oraz urządzenia elektroniczne zostały zabezpieczone, a pracownicy pozbawieni telefonów. Dzisiaj wszelkie linie telefoniczne firmy ZUZPER są nieaktywne.

Jak ustaliliśmy, śledczy nadal działają na terenie biur firmy. Głównym profilem działalności firmy ZUZPER Recykling jest transport i utylizacja różnorodnych odpadów, głównie w obszarze Poznania i okolic. Firma proponuje również wynajem specjalistycznych kontenerów na odpady, począwszy od budowlanych, aż po niebezpieczne. Śledztwo w tej sprawie jest nadal prowadzone i będziemy do niego wracać.