Remont torowiska na moście Dworcowym oraz innych kluczowych miejscach Poznania – zmiany w ruchu komunikacji miejskiej

Dnia 22 czerwca, w sobotę, wejdą w życie przystosowania związane z zaplanowanym remontem torowiska na moście Dworcowym. Prace obejmować będą również wymianę rozjazdów na strategicznym skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Głogowskiej i Matyi (nazywanym również węzłem Most Dworcowy). Zmiany te wpłyną na funkcjonowanie komunikacji miejskiej aż do pierwszego dnia września. Autorzy planów remontowych dokładali wszelkich starań, aby ograniczyć potencjalne niedogodności dla mieszkańców.

Komunikacja tramwajowa w Poznaniu odgrywa kluczową rolę, dlatego nieustannie podejmowane są kroki mające na celu poprawę stanu infrastruktury służącej jej sprawnemu działaniu. Przeprowadzane obecnie prace remontowe mają na celu podniesienie jakości używanych torowisk i przedłużenie ich żywotności. Dzięki temu pasażerowie mogą liczyć na bezpieczny, wygodny i płynny przejazd tramwajami w przyszłości.

W roku bieżącym już kilkukrotnie przeprowadzano konieczne prace remontowe. W kwietniu i maju, na węźle Głogowska/Hetmańska, wykonano wymianę części rozjazdu razem ze zwrotnicami (od strony Dębca i Rataj). W tym samym czasie dokonano tam również wymiany nawierzchni w torowisku oraz na przejściach dla pieszych. Remont ten obejmował także odnowienie skrzyżowania ulic Hetmańskiej z Kolejową i Górecką. Dzięki temu, poruszanie się po tym obszarze stało się bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.