Wielokilometrowe korki w Poznaniu spowodowane rozpoczęciem prac nad rozbudową autostrady A2

Od rana, kierowcy doświadczali znacznych utrudnień w ruchu drogowym w obrębie Poznania. Na drogach szybkiego ruchu wokół miasta wytworzyły się potężne korki. Było to związane z rozpoczęciem prac nad rozbudową autostrady A2, której planowana jest dodanie trzeciego pasa ruchu. Między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Luboń, korek utworzył się na odcinku długości pięciu kilometrów. Sytuacja na drogach normalizowała się dopiero około południa.

Spółka Autostrada Wielkopolska poinformowała o zmianie organizacji ruchu na obwodnicy autostradowej Poznania. Zmiany te były konieczne ze względu na prace przy rozbudowie trzeciego pasa ruchu. Prace te dotyczą odcinka między 169. a 172. kilometrem autostrady A2.

Jako efekt tych robót, kierowcy jadący głównym ciągiem autostrady w stronę Świecka od Warszawy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu – wolny i szybki pas jezdni północnej. Kierowcy wjeżdżający na autostradę od Poznania i Kórnika muszą być szczególnie ostrożni, ponieważ dwa istniejące pasy wjazdowe zostały wyłączone z ruchu.

W przypadku kierowców jadących w kierunku Warszawy, ruch odbywa się pasem szybkim oraz wolnym jezdni południowej. Muszą jednak liczyć się z tym, że pas awaryjny oraz jeden z dwóch pasów zjazdowych w kierunku węzła Poznań Krzesiny zostały wyłączone z ruchu.