Kibice Lecha Poznań chwalą się w sieci zerwanymi flagami LGBTQ+ podczas Marszu Równości

Podczas weekendowego Marszu Równości, który odbył się w Poznaniu, doszło do incydentu związanej z działalnością grupy pseudokibiców Lecha Poznań, znanej jako „Wildeccy Fanatycy”. Przed rozpoczęciem marszu, jaki miał miejsce w sobotę 29 czerwca, na ulicach miasta pojawiły się tęczowe flagi symbolizujące ruch LGBTQ+. Później, jak donoszą media społecznościowe, grupa pseudokibiców pokazała swoje niezadowolenie poprzez rozerwanie i prawdopodobne kradzież tych symboli. Informacje te są potwierdzone przez kilkadziesiąt zdjęć tęczowych flag, które zostały opublikowane w sieci przez członków tej grupy.

Czyn ten został zauważony przez organizatorów marszu, którzy nie dali za wygraną. Na krótko przed wydarzeniem zdecydowali oni zawiesić nowe flagi, jednak te również zostały ukradzione. Ta sytuacja stała się tematem artykułu Gazety Wyborczej, która jako pierwsza poruszyła ten incydent.

Według informacji przekazanych przez TVP 3 w Poznaniu, jeden z organizatorów zgłosił w poniedziałek sprawę kradzieży flag na policję. Szacuje się, że straty poniesione przez organizatorów wynoszą ponad tysiąc złotych.

Jednym z dowodów może być post umieszczony we wtorek na facebookowej stronie „Wildeckich Fanatyków”. Zawiera on zdjęcie tęczowych flag porozrzucanych po ziemi, z podpisem „Oczyśćmy Poznań z lewackiego ścierwa”. Ten post wydaje się wskazywać na udział pseudokibiców w akcji zerwania i niszczenia flag LGBTQ+.