PKO Poznań Virtual Run z ogromnym zainteresowaniem!

Dopiero tydzień temu ruszyły oficjalne zapisy, a już blisko 600 zawodników zgłosiło chęć udziału w PKO Poznań Virtual Run. Największym zainteresowaniem cieszą się dystanse 5 i 10 km. Ponadto uczestnicy mogą zmierzyć się z klasycznym maratonem oraz półmaratonem. To jedno z ważniejszych wydarzeń o charakterze sportowym.

Wydarzenie, o którym mowa z racji pandemii zostało znacznie zmodyfikowane w sposób, w którym każdy zainteresowany będzie mógł uczestniczyć. Niezależnie od ilości chętnych. Edycja rusza już 18 października i będzie trwała w godzinach od północy do 23:59. Co ciekawsze sam bieg zostanie uruchomiony dzięki specjalnej, dedykowanej darmowej aplikacji możliwej do pobrania na posiadane urządzenie mobilne. Każdy chętny może zarejestrować się na specjalnym panelu, a także pobrać aplikację umożliwiającą pobieranie wszystkich informacji a także rejestrowanie swoich wyników. Zainteresowani uczestnicy po odbyciu biegu będą mogli również wydrukować swój dyplom uczestnictwa.

PKO Poznań Virtual Run – gadżety

Przed uruchomieniem zapisów, przez blisko 3 dni trwało głosowanie na wzór koszulek i medali, które będzie można uzyskać w pakietach startowych. Pierwszy pomysł zdobył prawie czterokrotnie więcej głosów niż pozostałe propozycje. Pod koniec września, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprezentowały w social mediach także dedykowany medal. Zarówno koszulka jak i pamiątkowy medal nawiązują do wirtualnej rzeczywistości, ciesząc się dużą ilością kolorów. Co ważniejsze medal, o którym mowa pomieści nie tylko informacje o dystansie, ale również czasie biegu oraz imieniu i nazwisku uczestnika.

Warto nadmienić, iż opłata startowa w tym roku wynosi 30 złotych. Oczywiście pakiet zawierający koszulkę oraz medal jest droższy. Zainteresowani mogą osobiście odebrać swoje pakiety startowe bądź zamówić je poprzez kuriera. Standardowe wydarzenia sportowe, mające odbywać się tak, jak w poprzednich latach zostały przeniesione na 2021 rok. Nie oznacza to, iż miasto całkowicie zrezygnowało z takich imprez. Wirtualne biegi zyskują na popularności. Jak pokazuje zainteresowanie, chętnych nie brakuje.