Konkurs dla rad osiedli! W puli 1,5 mln zł!

Nie ulega wątpliwości, że są osiedla, które cieszą się większym i mniejszym zainteresowaniem. Nie ma w tym też nic dziwnego – nie wszystkie miejsca są takie same.

Są nagrody!

Niemniej jednak warto nagradzać lokalizacje, które cieszą się większym zainteresowaniem. Można powiedzieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

W ten sposób dochodzimy do konkursu dla rad osiedli. Miasto chce nagrodzić 3 osiedla i co również istotne, w puli mamy 1,5 mln zł. Zasady są proste – głównie liczyć się będą zmiany, jakie zaszły w stosunku do minionego roku. Uznano, że koncentrowanie się na liczbie mieszkańców byłoby niesprawiedliwe i na pewno trudno się z tym nie zgodzić. Krótko mówiąc, musimy mieć na uwadze, że ludzie przeprowadzają się tam, gdzie dostępne są mieszkania. Trzeba też pamiętać o tym, że każda rada ma swoją małą ojczyznę, czyli miejsce, o które powinno się starannie dbać. To coś, co zobowiązuje!

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na początek przyszłego roku. Zwycięska rada wygra 800 tys. zł. Za drugie miejsce przewidziano 500 tys. zł i jak łatwo obliczyć, trzecia pozycja oznacza 200 tys. zł. Pieniądze będą musiały zostać przeznaczone na lokalne inwestycje.