Demaskowanie nielegalnej produkcji papierosów przez funkcjonariuszy KAS i Straży Granicznej

Grupa przestępcza, która prowadziła nielegalną produkcję i dystrybucję papierosów bez znaków akcyzy została rozpracowana przez funkcjonariuszy wielkopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej. Czternastka osób znalazła się w rękach prawa podczas operacji przeprowadzonej w pobliżu Poznania.

Aksjomatyczne działania służb celno-skarbowych i granicznych doprowadziły do zabezpieczenia linii produkcyjnej używanej do nielegalnego wytwarzania papierosów przez tę grupę. Ponadto, udało się przejąć około 1,2 tony tytoniu, 2,3 miliona sztuk nielegalnie wytworzonych papierosów oraz elementy konieczne do ich produkcji. W ramach działań, służby zabezpieczyły również samochody dostawcze, które prawdopodobnie były wykorzystywane do dystrybucji nielegalnego towaru, oraz urządzenia służące do zagłuszania sygnału GSM.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy ze Strażą Graniczną efektywnie wyeliminowali działalność grupy przestępczej angażującej się w nielegalną produkcję i dystrybucję papierosów pozbawionych znaków akcyzy. Przez cztery dni, od 18 do 21 lipca, skoncentrowane działania służb miały miejsce w okolicach Poznania, co zaowocowało sukcesem i rozbiciem tej nielegalnej organizacji.